Bagażnik rowerowy na hak – czym się różni od uchwytów na dach?

Jeśli potrzebujesz bagażnika rowerowego na hak Thule, koniecznie sprawdź https://bit.ly/3r2GDur.

Budowa dróg rowerowych nie tylko w dużych miastach, ale również w wielu miejscowościach turystycznych w kraju i za granicą spowodowała, że pakując się na wakacje pragniemy zabrać dodatkowo rower. Jeżeli nasz rower się składa, a wyjeżdżamy w pojedynkę, można znaleźć dla niego przestrzeń w bagażniku. Kłopoty pojawiają się, jeśli wyjeżdżamy z kilkuosobową rodziną i chcemy zapakować parę rowerów. W takim przypadku należy skorzystać z platformy rowerowej.

Uchwyt rowerowy a platforma rowerowa na hak – o czym trzeba pamiętać?

Rowery można przewozić na dachu auta, montując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, lub na platformie rowerowej instalowanej na haku. Zarówno pierwszy, jak i drugi sposób pozwala na przewóz aż do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, jednakże mają również kilka wad. Zamocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, bywa sporą uciążliwością głównie dla osób o niskim wzroście. Prócz tego ustawienie rowerów na uchwytach dachowych zwiększa wysokość samochodu, i choć zazwyczaj nie jest to przeszkodą podczas przejazdu pod niskimi bramami, kładkami dla pieszych oraz mostami, to wpływa na sterowność pojazdu ze względu na to, że jest on bardziej czuły na intensywne powiewy wiatru. Z kolei platformy rowerowe montowane na hak przedłużają samochody, wobec tego osoby nimi kierujące powinni zachować większą ostrożność w trakcie cofania i parkowania tyłem samochodu. Rowery ułożone na platformie w wielu przypadkach także sterczą poza boczny obrys pojazdu, a to może przeszkadzać w wymijaniu innych aut na wąskich ulicach.

Nim kupisz bagażnik na rower oszacuj ile rowerów potrzebujesz wozić

Decydując się na kupno platformy na rower na hak powinno się uprzednio uwzględnić kilka kwestii. Jest to stosunkowo drogi sprzęt, dlatego trzeba już na wstępie określić ile rowerów ostatecznie będziemy pragnęli przetransportować. Platforma rowerowa znanej firmy, np. od Thule, posłuży nam lata i gdy zamawiamy ją myśląc o rodzinnych wyprawach, należy postawić na taką, na której zmieścimy 3 czy też 4 rowery. Drugą istotną kwestią jest sprawdzenie łącznej masy rowerów – przed zamówieniem bagażnika powinno się upewnić się czy udźwignie on ciężar jaki planujemy na nim przewieźć. Sprawdźmy też jak doczepiane są rowery do platformy na hak. Większa ilość zabezpieczeń trzymających jednoślad na miejscu obniża ryzyko jego przemieszczenia się w trakcie przewozu, skutkujące ewentualnym porysowaniem lakieru. W przypadku wątpliwości, jaką platformę na rower zamówić, rekomendujemy zwrócić się po poradę do reprezentanta sklepu mającego w ofercie taki sprzęt.

Nasze dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]