W jakim wnętrzu postawić na rolety podgumowane?

W upalne miesiące roku Twój dom nagrzewa się do wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed wyjściem z domu zaciągnij okna roletą podgumowaną i jak wrócisz rozkoszuj się nienagrzanym, chłodnym pomieszczeniem, doskonałym do odpoczynku. Taki typ rolety w 100% nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak działają rolety podgumowane? W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Charakterystyka rolety podgumowanej

Największą zaletą rolety podgumowanej jest to, iż powoduje ona całkowite zaciemnienie wnętrza. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie przepuszcza światła do pokoju, tym samym wnętrze się nie grzeje. Szczególnie latem utrzymanie w pokojach optymalnej temperatury jest trudne. Jeśli nie posiadasz klimatyzatora, to wybierz ten rodzaj rolety. Rolety podgumowane najczęściej są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale także do mocno nasłonecznionych pomieszczeń. Brak przeciwwskazań, żeby były ozdobą Twojej sypialni lub salonu.

Jaką roletę podgumowaną kupić?

Roleta podgumowana zwykle dostępna jest w wersji produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli musisz znaleźć przesłonę do słonecznego albo silnie przeszklonego pomieszczenia, to ten rodzaj sprawdzi się doskonale. Także pokoje, w których szukasz prywatności lub całkowitego zaciemnienia, takie jak salon, sypialna czy gabinet, to świetne pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych elementów wnętrza lub zdecyduj się na barwę w zupełnie kontrastującą z nimi. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem wnętrza, jednak wiele jest zależne od Twojej inwencji i pomysłu na ich wykorzystanie.