Tablice magnetyczne – niezastąpione w biurze

Tablice szkolne kojarzymy na ogół z zielenią i pyłem jaki powstawał, kiedy próbowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, jakkolwiek wciąż są bardzo popularne w polskich szkołach, powoli są wypierane przez tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich najważniejsze plusy?

Białe tablice magnetyczne są obecnie często używane w biurach, urzędach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są regularne szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i procedury. Zaletą takich tablic jest głównie to, że do pisania na nich stosuje szybkoschnące markery, które łatwo się ściera za pomocą gąbki albo szmatki do tablic magnetycznych. W trakcie ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku pospolitych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość zastosowania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest niezmiernie proste. Wystarczy regularnie myć jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto przemyśleć zakup tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w domu – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to znakomicie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak ją zastosować? Powieś ją w kuchni, a gdy spostrzeżesz, że kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, cukier czy mąka) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do hipermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w wykładzinę nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może też spędzić sobotni wieczór na grze w wisielca, kalambury albo układając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się również rodzicom, którzy pragną pomóc dziecku w nauce liter lub podstaw matematyki.