Podłoga drewniana

Dowiedz się więcej o drewnianych podłogach

Podłoga drewniana to idealna, naturalna aranżacja w domu. Przede wszystkim drewno to materiał naturalny, który potrafi ocieplić każde wnętrze. Im bardziej wiekowe drzewo, tym szlachetniej się prezentuje. Najpopularniejsze są chyba podłogi drewniane.

Zalety podłóg drewnianych

Podłogi drewniane są ładne i co istotne, komponują się z wnętrzami wykończonymi w różnej stylistyce. Dzięki temu, że są one całkowicie naturalne, komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki. Ponadto podłogi drewniane świetnie izolują termicznie. Inną ważną cechą dla konsumenta jest to, że podłogę drewnianą można montować na dwa sposoby – jako podłogę pływającą oraz mocowaną do podłoża.

Jakie są dostępne rodzaje podłóg drewnianych?

Oprócz podłóg drewnianych z drewna litego, takich jak parkiet, deski lite, można wybrać np. panele drewniane. Lite drewno jest ciepłe oraz dekoracyjne. Nie uczula. Przy konstrukcji drewnianej podłogi ważny jest także wybór gatunku drewna. Trwalsza jest podłoga drewniana dębowa niż sosnowa. Z europejskich gatunków drzew najlepsze do podłóg drewnianych są: grab lub jesion.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]