Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Zamów panele drewniane

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie proste i każdy upora się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy układać na suchym gruncie – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Powinieneś pamiętać także o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – trzeba poczekać dwie doby, aż ulotni się z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem trudniej będzie je zwrócić. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – koniecznie musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w domu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]