Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli szukasz listw drewnianych, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są mało znaczącym elementem, jednak ich stylistyka ma duży wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli i ochraniają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, żeby nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie komponuje się ze stylowymi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wyprodukowane zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]