Dom bez dymu, wirusów i kurzu – o oczyszczaczu powietrza

Mieszkańcy miast stopniowo zdają sobie sprawę z tego, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: roztocza, sadzę, spaliny pojazdów, pyłki kwiatów czy bakterie i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub domu?

Jak duża jest skuteczność oczyszczaczy powietrza?

Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – atuty

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki poziom filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co eliminuje dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Model Airdog X5 skutecznie i ekspresowo zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu oraz energooszczędne.