Wylatujesz na wakacje? Skorzystaj z parkingu długoterminowego

Podróż samolotem wylatującym z dalekiego lotniska może być przyczyną pewnych problemów. Najistotniejszym będzie na pewno kwestia dojechania do portu lotniczego. Jeżeli wszak nie znaleźliśmy atrakcyjnych połączeń autobusowych, zazwyczaj musimy dojechać na lotnisko własnym autem. Związane jest to jednak z potrzebą zostawienia auta we właściwym miejscu – czyli takim, w którym nie będziemy bać się kar finansowych ani wandali. W podobnych sytuacjach trafionym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym zatem polega taka usługa? Czego stawiając na nią możemy oczekiwać?

ABC rezerwacji parkingu długoterminowego

Reguły dla klientów tej usługi będą naprawdę łatwe – stanowisko na parkingu mamy możliwość najczęściej zarezerwować przez internet. W oknie w serwisie firmy należy jedynie zaznaczyć właściwy termin, a następnie wykonać przelew. Po dojechaniu do miejscowości z portem lotniczym miejsce będzie już na nas czekało, a w dużej części przypadków firma zapewni nam też transfer do terminalu. Parking długoterminowy zwykle nie jest związany z dużymi kosztami – dzień parkowania to wszak wydatek kilkunastu złotych, jednak warto zauważyć, iż kwoty są tym przystępniejsze, im dłuższa będzie nasza podróż.

Czemu powinieneś postawić na parking długoterminowy?

Najważniejszym z atutów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym będzie to, iż są to place monitorowane – nie musimy więc przejmować się bezpieczeństwem stojącego pojazdu, który poza tym w tym czasie jest dodatkowo ubezpieczony. Firmy prowadzące parkingi długoterminowe przy lotniskach zazwyczaj świadczą też szereg usług dodatkowych, które na pewno ułatwią nam zaplanowanie podróży – między innymi opisany już transport czy też możliwość dopompowania opon oraz załadowania akumulatora po długim postoju. Przed podróżą zazwyczaj będziemy mieli również możliwość zmierzenia bagażu i tym samym ustrzeżenia się dodatkowych opłat.