Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ odnajdziesz więcej informacji o nieszczelnych oknach.

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na komfort lokatorów. Okna ochraniają mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]