Przygotuj się do współpracy z architektem

Skorzystaj z doradztwa architekta Kraków

Budowa domu to niewątpliwie najważniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Powinniśmy zatem starannie to zaplanować oraz pamiętać o usługach fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą podejmowane przez nas działania, wywrze niewątpliwie projekt domu. Mamy szansę wprawdzie wybrać stworzony już projekt, lecz chcąc mieć pewność, iż budynek będzie taki jak chcieliśmy, warto poprosić o poradę architekta. Z uwagi na to, że większość czytelników nie wie, czym naprawdę się zajmuje, należy napisać na ten temat parę zdań.

Czym zajmie się architekt?

To, czy projekt spełni nasze potrzeby, zależy szczególnie od skutków spotkania z architektem. Zwracając się do architekta powinniśmy wiedzieć, czego oczekujemy po wznoszonym domu i potrafić przekazać mu to. Należy również zaznajomić się z najistotniejszymi przepisami na temat budowy domu – przez to bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy rzecz jasna się stresować, gdyż w razie problemów możemy liczyć na jego poradę.

Co jest obowiązkiem architekta?

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. To ów projekt będzie przeanalizowany przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny być w nim zawarte technologie, na jakich będzie oparta nasza inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do znalezienia firmy budowlanej i będzie niezbędny podczas odbioru inwestycji. Treść tych projektów regulują właściwe przepisy.

Nasze dane:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]