Prywatny detektyw – wynajem

Czym zajmuje się detektyw? Już od XIX wieku rozwijał się ten zawód, a użycie niezwykłych i intrygujących metod dedukcji odbiło swój ślad w literaturze jak na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Samo słowo “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa opiera się na prowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z racjonalnego myślenia i innych niejawnych metod dochodzenia. Na podstawie dowodów, rzetelnych informacji, przesłanek przeprowadza proces dedukcji co ma na celu zidentyfikowanie prawidłowych konkluzji. Prywatny detektyw nawet prowadząc śledztwa dla klientów jest zobowiązany do posiadania licencji, gdyż jego zeznania mogą być znaczące w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Na czym polega praca detektywa?

Coraz częściej korzystamy z usług prywatnych detektywów. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, gdzie każda charakterystyczna sugestia czy wiadomość od klienta jest ważna. Główny zakres takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych wiadomości często dotyczących procesów karnych i cywilnych, poszukiwanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i dokumentów, wywiązywania się z odpowiedzialności finansowych i ubezpieczeniowych. Duże zapotrzebowanie na detektywów wynika z faktu, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana trudno jest udowodnić nasze racje i motywy. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przekłamane. Tylko dobry detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.