Nie musisz rozbudowywać magazynu – zastosuj regały jezdne

Wiele składów ma niewystarczający metraż do tego, by pomieściły się w nich wszystkie przechowywane przez firmę produkty. Problem ten okazuje się wyjątkowo dotkliwy w mroźniach i chłodniach, które niełatwo jest rozbudować, a każdy dodatkowy metr sześcienny powoduje podniesienie kosztów ich eksploatacji. Zarówno w zwykłych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie bardzo niskich temperatur, przydatne będą regały mobilne. Jak działa to rozwiązanie?

Czym są regały mobilne?

Magazynowe regały mobilne różnią się od tradycyjnych tym, że montowane są na specjalnych prowadnicach znajdujących na podłodze oraz suficie hali. Dzięki temu można zmieniać ich rozlokowanie i zsuwać ze sobą kilka regałów. W każdym momencie można także mieć dostęp do dowolnej palety na terenie magazynu – wymaga to tylko przesunięcia sąsiednich regałów. Wykorzystanie tej technologii sprawia, że pojemność składu może zostać zwiększona nawet o kilkadziesiąt procent jednocześnie zachowując dotychczasowe koszty.

Kiedy wybrać regały jezdne?

Jak już nadmieniliśmy, regały przejezdne są zalecane przede wszystkim do chłodni oraz mroźni. Są także znakomitym rozwiązaniem w małych magazynach, właściciele których z przeróżnych powodów nie mogą podjąć decyzji o ich rozbudowie. Regały jezdne nie wymagają zmian w konstrukcji hali. To powoduje, że ich instalacja jest możliwa zarówno w tworzących się właśnie obiektach, jak i w tych już funkcjonujących. Może więc stać się wspaniałym sposobem na ich modernizację i tym samym na lepsze zagospodarowanie ich metrażu oraz optymalizację kosztów związanych ze przechowywaniem towarów.