Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Zdobądź więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice na http://brabis.pl.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach jest zwykle źródłem niemałych problemów. Mniejsze podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę na stałe, a ich szefowie często nie przygotowani na to, aby właściwie zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom usług będzie zadowalający?

Plusy korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, otrzymamy gwarancję, iż następstwem ewentualnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie kary. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy i pracy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Warto również wspomnieć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Współcześnie nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy kierować się jedynie jego cenami – nadzwyczaj niskie ceny obsługi w wielu przypadkach zwiastują jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy uzyskali odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]