Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Wiele odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu szczególnie o te, które produkowane są podczas różnego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź poddasza oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, fragmenty podłóg i okien, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania robót. Jak go zamówić? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery – typy i kubatura

Wybierając kontener, należy skoncentrować się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane podczas robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest zależna między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, a także zerwane panele podłogowe i płytki ceramiczne.

Kontener – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych polskich miastach, jak Wrocław czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera w określone miejsce. Kontener należy napełnić w ustalonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po napełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do utylizacji.