Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niezauważalną warstwę. Chroni ona stal przed szkodliwym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, jak również podnosi jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na fakt, że stal nierdzewna nie reaguje z substancjami wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do magazynowania dużych ilości ukończonych już mieszanek, jak i podczas procesu produkcyjnego. Wspomniane wyżej właściwości powodują, że zbiornik ze stali nierdzewnej jest również znakomitym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w branży spożywczej

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często wykorzystywane w przeróżnych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych czy też zakładach przetwórstwa. W browarach, piekarniach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się powodzeniem w sektorze spożywczym w głównej mierze dlatego, że na tego typu zasobnikach nie powstaje nalot, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości drobnoustrojami bądź dzikimi drożdżami.