Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Przebudowa bądź budowa domu, remont mieszkania, opróżnianie piwnicy albo strychu, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich pojawiają się znaczne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, gdy nie mamy możliwości przetransportować ich samodzielnie? W takich wypadkach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dopasowanej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie mogą zapewnić transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. Zimą to także najlepsza metoda na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, parkingów, boisk czy dróg wewnętrznych.