Dla kogo szkolenia z ochrony danych osobowych?

Podstawowym oficjalnym aktem w naszym kraju, jaki dotykał kwestii danych osobowych była Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, która zaczęła obowiązywać w 1997. Także obecnie definiuje ona ów termin i omawia, jak należy ich używać. W myśl aktu dane osobowe to wszystkie informacje, które pozwalają na ustalenie tożsamości danego człowieka bez skomplikowanych działań. Do danych osobowych zakwalifikować można więc imię i nazwisko, numer PESEL oraz adres, ale też tak zwane dane wrażliwe – m. in. informacje o religii, ewentualnych sprawach sądowych oraz chorobach. O ich bezpieczeństwo warto zadbać tym bardziej, że dzięki internetowi ich pozyskanie i wykorzystanie jest naprawdę proste.

Warsztaty z ochrony danych osobowych dla przedsiębiorstw

Dane osobowe pozyskują wszelkiego rodzaju firmy. Jedne dysponują jedynie danymi swoich pracowników, inne natomiast mają dostęp także do danych kontrahentów. We obu sytuacjach pracownicy, którzy mają z nimi styczność powinni przejść specjalne kursy z ochrony danych osobowych, podczas których dowiedzą się, w jaki sposób zapewnić im ochronę. Jest to bardzo istotne, gdyż po stwierdzeniu zaniedbań GIODO ma prawo nałożyć dotkliwe kary – nie tylko pieniężne, ale w niektórych przypadkach również więzienia.

Na czym polega szkolenie z ochrony danych osobowych?

Szkolenie z ochrony danych osobowych jest skierowane do wszelkich specjalistów zarządzających tego rodzaju danymi – są to m. in. pracownicy do spraw rekrutacji, archiwów bądź kadr. W jego cenę wliczone są również materiały dydaktyczne, za pomocą których uczestnicy łatwiej przysposobią wiedzę. Po zakończeniu kursu, podczas którego dowiedzą się, jak zagwarantować ochronę danych, kursanci dostają specjalne certyfikaty. Szkolenia z ochrony danych osobowych nie zajmują wiele czasu i zazwyczaj kończą się w tym samym dniu.