Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Catering świąteczny - dalsze informacje o tej usłudze.

Święta Bożego Narodzenia to okres, który spędzamy głównie z bliskimi, jednakże obiady świąteczne odbywają się również w firmach. Nierzadko kadra firmy aranżuje je sama, przynosząc osobiście przyrządzone smakołyki, jednak w dużych przedsiębiorstwach ten schemat działania nie zawsze jest efektywny. Aby więc ułatwić sobie kwestię przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Które typowe dania można zamówić w cateringu świątecznym?

Oczywiście, na wigilijnym stole muszą pojawić się rodzime świąteczne przysmaki. To głównie dania rybne, jak chrupiący filet z karpia czy też pstrąga oraz staropolskie zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa grzybowa. Na talerzach nie powinno brakować też uszek z kapustą i grzybami, które przeważnie spożywane są wraz z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, między innymi bez sałatki śledziowej czy karpia po żydowsku. Trzeba także zatroszczyć się o pyszny frykas na koniec spotkania. Na stół wigilijny polecamy makowiec, puszysty sernik albo kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny w firmie – omów menu z zatrudnionymi

Planowanie Wigilii w firmie powinno się zainicjować z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz uzgodnić termin wydarzenia oraz zestawić go z planem urlopów zespołu. Pozwala to dokładniej ustalić przewidywaną liczbę uczestników uroczystości, a tym samym ułatwi zamówienie odpowiednią ilość porcji. W dobrym tonie jest omówić z zatrudnionymi menu i razem zamówić te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszystkim smakują. Ważne jest też to, żeby mieć wiedzę czy któryś z pracowników ma uczulenie, przykładowo na orzechy, które znajdują się w cieście, lub są w załodze firmy osoby, które nie jadają produktów odzwierzęcych. Dla takich osób należy zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem potraw świątecznych akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, jednakże nie zalecamy zabierać się do w ostatniej chwili.

Nasze dane:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]