W jakich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie szalunków?

Chcesz nabyć szalunki Kraków? Wejdź na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to to konstrukcja tymczasowa, którą na ogół wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak również nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje oczekiwaną formę. Szalunki wyjmuje się po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można również skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zapełniony solidnie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zwiąże. W przeważającej liczbie przypadków niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonywane są na przykład w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Cechują się jak widać bardzo szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są też profesjonalne dźwigary oraz podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu zakładom budowlanym dźwigarów, mocowań oraz sklejki.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]