Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Chcesz nabyć okna drewniane skrzynkowe? Odwiedź tę stronę

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z zabytkowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je można w zabytkowych gmachach, starych chałupach lub dworkach. Obecnie są one produkowane zwłaszcza z przeznaczeniem do montażu w tego typu, gdyż użycie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Należy jednak zaznaczyć, iż z uwagi na ich względy estetyczne coraz chętniej montowane są również w nowszych obiektach. Szczególnie, iż obecne modele są równie funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi sposobami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Składają się one z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to swego typu izolator, który zabezpiecza pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często dzielone są na cztery części – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane oddzielnie i kiedyś były używane do wentylowania pomieszczeń. Taka konstrukcja najlepiej sprawdzi się w obiektach wzniesionych przed laty – chociażby chatach ceglanych.

Materiał na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, muszą być wykonane z odpowiedniego materiału. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę i dąb, ale ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują także drewno egzotyczne. Gatunki takie jak przykładowo meranti są bowiem o wiele bardziej odporne na wpływ wody, powietrza i skrajnych upałów.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]