Okna drewniane – zalety i cechy charakterystyczne

Jeśli potrzebujesz okien drewnianych, skieruj się tu

Okna wykonane z drewna zwykle preferowane są nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również na ich odporność. Ten naturalny surowiec daje elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak wygląd jest wielkim atutem takich okien. Jakie są jeszcze względy, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich cena jest czasem wyższa niż okien wykonanych z innych materiałów?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych związanych z urządzaniem wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, jaki zaprowadza w otoczeniu materiał ten. Można też wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które miewają rozmaity wygląd, kolory czy rozmaitą fakturę, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również bardzo przyjemne w odbiorze, kojarzy się z domową przytulnością, może być więc świetnym materiałem do produkcji najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Pozostałe niebagatelne walory okien drewnianych

Drewno zapewnia olbrzymie możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd i stylistykę. Drewno można malować na dowolne kolory, a ponadto obrabiać, wykonując przepiękne kształty. Jedynie drewno może być wykorzystywane do odnowy starych budowli, znakomicie spisuje się także w domach osób cierpiących na alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobroczynnie działa na samopoczucie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych zalet można poza tym dopisać to, iż znanych jest wiele znakomitych metod wydłużania żywotności drewnianych okien, jak również to, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, która jest bardzo prosta i nie zagraża środowisku. Czynniki te powodują, że drewniane okna są lepsze aniżeli okna wytwarzane z plastiku czy PCV.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]