Efektowne baseny kąpielowe

Szukasz basenów? Kliknij tu

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to także wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na basen więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla salonów spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka liczba typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać proste rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje także halę basenową lub ogród. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, warto wybrać specjalne schody. Podobnych możliwości jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Nasze dane:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]