Budowa domów z bali – ciepłe i piękne domy

Dowiedz się, jak zamówić budowę domów z bali.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego rodzaju buduje się z wykonanych z drewna bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda budowania domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii wyglądają nadzwyczaj ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje niesamowita atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. W związku z tym domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują ogromne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w doskonałym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego również pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy budowane z bali naprawdę często spotkać można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są teraz chętnie budowane również w innych regionach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, co czyni je odpornymi na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być budowane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, należy zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych zlecić fachowcom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]