Zastosowanie lonży jeździeckiej

Lonżę jeździecką kupisz na horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142

Lonża jeździecka to sprzęt na co dzień używany podczas nauki jazdy konnej i tresur. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są obecne w sprzedaży? Z czego są wytwarzane te przyrządy i gdzie najlepiej je kupować?

Lonża jeździecka – rodzaje oraz jej rola

Lonża jeździecka to właściwie długa linka, zwykle 5-8 metrowa, na której prowadzi się wierzchowca w trakcie lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z utrzymywaniem balansu w siodle, dosiadaniem, trzymaniem wodzy, a także łapaniem strzemion. Konia prowadzi się po zarysie okręgu, a lonża służy do kontrolowania reakcji zwierzęcia. Narzędzie to wykorzystują również akrobaci cyrkowi oraz zawodnicy woltyżerki do doskonalenia umiejętności i asekuracji przeprowadzanych trików. Lonża przydaje się w dodatku przy hipoterapii. Lonżę jeździecką stosuje się również podczas ćwiczeń bez dżokeja – w takiej sytuacji jest stosowana do treningu młodych zwierząt oraz zagwarantowania im odpowiedniej porcji ruchu.

Lonża dla konia – postaw na asortyment od popularnych marek

Obszerne spektrum akcesoriów jeździeckich znajdziesz w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych sprzedających profesjonalny sprzęt w rozważnych cenach. Posiadają one lonże jeździeckie od uznanych wytwórców – takich jak Harrys Horse, Waldhausen czy Jumptec. Chciałbyś kupić lonżę jeździecką w zielonym, niebieskim, a może pomarańczowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje szeroki asortyment artykułów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej kapryśnych użytkowników. W ofercie dostępne są artykuły wyprodukowane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, miękkiego tworzywa i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]