Zabawki dla najmłodszych dzieci – ciekawe i bezpieczne pluszaki

Dzieciom już od pierwszych dni życia towarzyszą różnego rodzaju zabawki. Rzecz jasna uwielbiane są przede wszystkim te, które malec może tulić i z którymi nierzadko mocno wiąże się emocjonalnie. O tym, jak trwała jest więź dziecka z maskotką, świadczy fakt, że wielu z nas pamięta swoją ukochaną lalkę czy misia z okresu dzieciństwa, a być może wciąż posiada je w ramach sentymentalnej pamiątki.

Czym muszą wyróżniać się zabawki dla niemowląt i noworodków?

Niemowlęta i noworodki nie są w stanie bawić zabawkami. Nierzadko zakupione z okazji narodzin maluszków lalki oraz misie przez parę miesięcy są zaledwie elementem wystroju pokoju dziecka. Nie znaczy to jednak, iż pociecha nie ma codziennie z nimi styczności – przecież od pierwszych chwil stymulują one jego ciekawość. Niemowlę zasypia obok nich i wyciąga do nich rączki w czasie zabaw z rodzicem. Dlatego też, zabawki dla noworodków oraz niemowląt muszą wyróżniać się najwyższym stopniem bezpieczeństwa.

Lalki oraz przytulanki dla niemowląt nie mogą posiadać sztywnych elementów, nade wszystko tych małych (np. guziczków lub oczek), które łatwo mogłyby się oderwać i które maluch mógłby włożyć sobie do buzi i połknąć. W trosce o zdrowie dziecka należy kupować zabawki, które wyprodukowane są z materiałów nie powodujących uczuleń oraz oraz takich, które nie były recyklingowane. Przed kupnem koniecznie powinno się zweryfikować, czy zabawka spełnia właściwe standardy bezpieczeństwa (symbol CE), jak również czy jest dostosowana dla niemowląt i noworodków. Takie przytulanki i akcesoria dla dzieci posiadają oznaczenie 0+.

Zabawki a rozwój niemowląt

Pierwsze tygodnie życia dziecka są bardzo istotne dla jego właściwego rozwoju. To okres, w którym niemowlę ćwiczy trzymanie i upuszczanie różnych obiektów, kształtuje swój zmysł słuchu i dotyku, jak również poznaje kolory. Aby wspierać rozwój sensoryczny najmłodszych, zabawki dla niemowląt na ogół wyróżniają się wyrazistą kolorystyką i mają wystające detale, które bez problemu chwycą małe dłonie dziecka bądź które wydają delikatne dla ucha dźwięki (na przykład szelest). Interesujące są także pluszaki, które kształtują zmysł dotyku malucha – są wytworzone z materiałów o rozmaitej teksturze czy też posiadają detale o przeróżnym stopniu miękkości.

Noworodek z królikiem-przytulanką z Galerii Bukowski
Noworodek z królikiem-przytulanką z Galerii Bukowski

Pluszaki dla noworodków oraz niemowląt w Galerii Bukowski

Jedyne w swoim rodzaju zabawki dla niemowląt i noworodków oferuje Galeria Bukowski, producent szytych ręcznie misiów oraz przytulanek dla dzieci w dowolnym wieku. W sekcji dla najmłodszych zamówić można kilka rodzajów indywidualnie zaprojektowanych zabawek, które bez wątpienia pokocha każde dziecko. W sklepie można nabyć między innymi wydające niezmiernie subtelne odgłosy pluszowe grzechotki, puszyste w dotyku i dopasowane do rączek kilkumiesięcznych dzieci, a także maskotki z serii The Patchwork Family i The Happy Family, które budzą zainteresowanie maluchów swoimi nietypowymi barwami. Użyteczne na co dzień są kocyki-przytulanki, na których można położyć noworodka w czasie zabawy. Mają one wystające elementy pobudzające zainteresowanie maluchów i udekorowane są główkami rozmaitych zwierzaków, toteż mogą także być przytulanką (z ang. to tzw. comfort blanket).

Fenomenalną serią zabawek są misie z kolekcji Ziggy – są to maskotki przebrane za inne zwierzątka. Dzięki nim rodzice spędzą nieprzebrane ilości godzin na ciekawej zabawie z maluchem, np. pokazując mu, jak zwierzak przeistacza się w paru ruchach w całkiem inna maskotkę. Oddzielna kategorię w sklepie stanowią z kolei misie przeznaczone na podarunek z okazji świętowania pierwszych urodzin lub sakramentu chrztu dziecka.

Wszystkie pluszaki i zabawki dostępne w sklepie Galeria Bukowski spełniają europejskie normy bezpieczeństwa, a ich utrzymanie w czystości jest niezmiernie proste – wolno prać je w pralce oraz ręcznie. Maskotki z haftowanymi oczami są przeznaczone do zabawy już od pierwszych tygodni życia.