Z czego wytwarza się kolczyki z kamieniami

Jeśli chcesz zamówić kolczyki z kamieniami, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl/kolczyki.

Mimo, że biżuteria może być piękna i bez minerałów naturalnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich eleganckie kolczyki lub wisiorki. Kamienie mogą całkowicie odmienić wygląd biżuterii – inny styl mają wszak ozdoby z kryształami, odmienny zaś te wysadzane turkusem. Które pierścionki i kolczyki z kamieniami cieszą się największym uznaniem? Jakie kamienie stosowane w warsztatach złotników są prawdziwe, a które są sztucznymi produktami? To potrafi zadziwić – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Kolczyki z kamieniami syntetycznymi

Warto wspomnieć, iż wiele materiałów stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich najpierw należy wspomnieć cyrkonie, które powstają z itru oraz cyrkonu, a różne barwy są zasługą tego typu domieszkom, jak chrom lub nikiel. Poza nimi, minerałami sztucznymi okazują się także kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami – topazy czy bursztyn

Złotnicy dużo chętniej wykorzystują rzecz jasna minerały naturalne. Najczęstsze to bez wątpienia topazy, które potrafią przybierać odcienie od szarych do czerwonych oraz bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są też z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie prawdziwych kamieni zwykle zwiększa cenę kupna tego rodzaju ozdób. Warto przy tej okazji zdać sobie sprawę, iż są to egzemplarze znacznie bardziej unikatowe, aniżeli te zdobione syntetycznymi materiałami.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]