Wisiorki srebrne

Jeśli szukasz wisiorków, skieruj się tutaj

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, świetnie się prezentuje, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten jest bardzo czuły, przez co możemy uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Silne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób bywają zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy zatem wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i pierścionki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro źle reaguje też na kontakt z wilgocią czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed włożeniem do szkatułki paru ozdób, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną albo włożyć do foliowej torebki.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z solą – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko jaja i specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – sztywne mogą porysować powierzchnię.