W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Skieruj się tutaj, aby zaopatrzyć się w biżuterię z cyrkoniami

W procesie ozdabiania biżuterii masowo używane są najpiękniejsze kamienie szlachetne. Są one olśniewającym dodatkiem, a równocześnie są jednym z najważniejszych aspektów wpływających na cenę obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi skarbami wśród swoich ozdób. Istnieją oczywiście też rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane materiały ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Zazwyczaj cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające inne substancje mogą przybierać wszystkie barwy, czy też nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie na długi czas zadomowiły się w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, mają one naturalnie także inne przeznaczenia. Stosuje się je między innymi w medycynie (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), do sprawdzania pH w wysokich temperaturach lub też przemyśle. W przeszłości, dzięki posiadanym właściwościom wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, nabyć ją można na przykład przez internet.