Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

W tym miejscu zamówisz środki do dezynfekcji

Profesjonalne środki antyseptyczne pomagają zachować czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są stosowane i jak działają? Dlaczego należy się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – skład i działanie

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków do dezynfekcji zazwyczaj znajdziemy kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, czterorzędowe związki amonowe, chlor, aldehydy, alkohol, jak również dużo innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych preparatów należą oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz żele.

Zastosowanie środków dezynfekujących

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania urządzeń sanitarnych, podłóg, blatów, toalet, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, krajalnic, sztućców, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]