Srebrna biżuteria z ametystami

Znajdź ametysty

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w Korei, Meksyku, Urugwaju i Rosji. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystu odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, a w watykańskim skarbcu do tej pory leży znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy bransoletki z ametystami można nosić nie tylko od święta, ale również na co dzień – w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym osobiście.