Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Dowiedz się więcej o srebrnej biżuterii

Jest z człowiekiem od wieków i pomimo pojawienia się różnych innowacyjnych wzorów, w istocie niewiele się zmieniła. Biżuteria stale odgrywa tę samą rolę – jest swoistą ozdobą człowieka i pozwala na wyrażenie własnego charakteru. Nic więc dziwnego, że biżuterię tak samo chętnie noszą kobiety oraz mężczyźni, maluchy oraz dorośli, ludzie z różnych klas społecznych. Niezależnie od tego, jakie wzory cenimy, prawie za każdym razem biżuteria jest produkowana z podobnych materiałów – najczęściej ze srebra. Dlaczego więc srebrna biżuteria bywa tak często wybierana? Jak dbać o srebrne przedmioty, by wytrzymały przynajmniej kilka dziesięcioleci?

Dlaczego warto kupić srebrną biżuterię?

Najważniejszym plusem srebrnej biżuterii jest niewątpliwie fakt, iż jej stosowanie daje szansę uniknąć wielu powikłań. Srebro jest antybakteryjne, zatem noszenie srebrnej biżuterii jest zalecane klientom, którzy niedawno przekłuły ciało. Nie wolno zapomnieć także o jego wyglądzie, który idzie w parze z dość niewielkimi cenami.

Jak dbać o srebrną biżuterię

Srebro posłuży wiele czasu, ale należy prawidłowo je pielęgnować. Co najważniejsze – nie nośmy srebrnej biżuterii, kiedy wykonujemy jakieś prace – nietrudno ją zarysować lub uszkodzić w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna też być czyszczona w wodzie ze spirytusem lub sokiem z cytryny. Trzeba przechowywać ją w szkatułce z delikatną tkaniną – nie dopuścimy wówczas do jej uszkodzenia.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]