Skórzane kurtki na motor – legendarna wytrzymałość

Kup kurtkę na motocykl.

Każdy motocyklista wie, iż w pełni przyjemna jazdę na dwóch kółkach zapewni tylko odpowiednio dopasowana do tego odzież. Z tej przyczyny w szafie każdego miłośnika motocykli musi znaleźć się co najmniej jedna kurtka na motocykl z prawdziwego zdarzenia. Asortyment sklepów motocyklowych jest dziś nadzwyczaj szeroki, dlatego bez trudu można kupić zarówno kurtki skórzane, jak i z tekstyliów, które zaspokoją wymagania nawet bardzo wybrednych motocyklistów.

Skórzane kurtki na motor to nadal najlepszy wybór

Jazda na jednośladzie bezsprzecznie kojarzy się ze skórą i w rzeczy samej do dziś kurtki wykonane z tego surowca uważane są za najlepszy wybór pod względem trwałości oraz jakości, co naturalnie przekłada się także na ich wysokie ceny. Na przekór powszechnym skojarzeniom, dzisiaj większość kurtek na motor ze skóry ma sportowy krój, a nie tradycyjny design rodem z amerykańskich filmów z lat 80-tych. Nie oznacza to, że nie dostaniemy w sklepach motocyklowych szałowych skórzanych ramonesek.

Niewątpliwym atutem kurtek na motocykl wyprodukowanych ze skóry jest przede wszystkim ich wysoka wytrzymałość na uszkodzenia, toteż w przypadku upadku kierowcy na szosę gwarantują mu lepszą protekcję. Do sfery mitów trzeba również odłożyć już przeświadczenie, że kurtka ze skóry jest ciężka i mało elastyczna – te uszyte z nubuku czy skóry bydlęcej niewiele różnią się pod tym kątem od kurtek z tkanin wykonanych z tkanin poliamidowych czy poliestrowych.

Na co zwrócić uwagę szukając kurtki na motor?

Kurtka na motor powinna być wygodna, więc polecamy nabyć ją w sklepie stacjonarnym, w którym możemy ją przymierzyć. W ten sposób uzyskamy pewność, iż kurtka jest dobrze dobrana do naszej figury. Jednak kupowanie kurtki motocyklowej w sieci to także dobra alternatywa, o ile posiada się już inne produkty od wybranego producenta bądź dobrze zna się własne wymiary. Kurtka motocyklowa musi dobrze opinać ciało, jednakże nie powinna krępować jego ruchów. Przymierzając kurtkę wysuń ręce przed siebie udając, że chwytasz kierownicę. Jeżeli rękawy zakrywają nadgarstki to znaczy, że musisz kupić mniejszy rozmiar. Za duża kurtka motocyklowa zwiększa prawdopodobieństwo kontuzji, bo w czasie upadku może dojść do przemieszczenia się protektorów względem ciała motocyklisty i w efekcie nie wypełnią one swojej funkcji. Dla najwyższej wygody należy zwrócić także uwagę, czy kurtka posiada pasy korygujące jej szerokość na ramionach, w tułowiu i pasie.

Nasze dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]