Rękawice na motor – czy warto je kupić?

Potrzebujesz rękawic na motor? Wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Rekawice-motocyklowe-155.html.

Zakup rękawic na motor jest zwykle najmniejszym wydatkiem na zakupowej liście motocyklisty kompletującego swój ubiór, lecz ich odpowiedni dobór jest bardzo ważny. Wielu znawców twierdzi, że są one wręcz fundamentalnym – obok, rzecz jasna, kasku – elementem motocyklowego wyposażenia. W razie upadku ludzie spontanicznie podpierają się dłońmi, tym samym to one przyjmują większość energii uderzenia. Rękawice na motor powinny zatem chronić dłonie, ale także muszą gwarantować im należyty zakres ruchu w czasie jazdy. Ich wybór nie jest zatem łatwą kwestią. Na co wypada zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jak dobrać typ, który będzie właściwy do panujących aktualnie warunków?

Typy rękawic na motor – turystyczne, sportowe, cross

Kupując rękawice na motor, należy zastanowić się przede wszystkim nad tym, w jakich warunkach będziemy je wykorzystywać. Wyróżnia się kilka typów rękawic motocyklowych. Rękawice sportowe opracowane są w głównej mierze dla kierowców uwielbiających agresywną jazdę. Jeśli jednak wolimy wolniejszy styl jazdy, powinniśmy zaopatrzyć się w rękawice miejskie bądź turystyczne (te drugie zostały uszyte tak, żeby zagwarantować maksymalną wygodę podczas długodystansowych podróży). Motocykliści jeżdżący poza szlakiem, powinni za to zakupić rękawice enduro, które dedykowane są do dość wolnej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie zaleca się korzystać ich do jazdy po nawierzchniach asfaltowych. Poza tym całkiem inny rodzaj rękawic stanowią rękawice przeciwdeszczowe, które dają komfort i ochronę dłoni w ciężkich warunkach pogodowych.

Rękawice na motor – miej na uwadze, z czego są wyprodukowane

Wybierając rękawice na motor należy koniecznie sprawdzić, z czego zostały one wyprodukowane. Zalecamy te wykonane ze skóry – najczęściej koziej, bydlęcej lub kangurzej, a także te wzmocnione kevlarem oraz pozostałymi tkaninami o zwiększonej wytrzymałości. Warto również zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria do rękawic na motor. Są nimi przykładowo wkładki, które umożliwią komfortową podróż również przy minusowych temperaturach.

Nasze dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]