Poznaj różne rodzaje kontenerów

Znajdź kontenery KP

Na rynku można nabyć w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak sporo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy okien i drzwi, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, a także gruz, złom – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci znacznych gabarytów

Do przewożenia ładunków o sporych rozmiarach niebędących odpadami czy też wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]