Ponadczasowe kolczyki z bursztynem

Więcej szczegółów o kolczykach z bursztynem

Bursztyn jest stawiany wśród najczęściej używanych przez jubilerów surowców. Mimo upływu czasu, wciąż jest często wybierany przez ludzi szukających ponadczasowej biżuterii. Warto również wspomnieć o kosztach jego zakupu – mimo że kiedyś był naprawdę drogi, obecnie na naszyjniki i kolczyki z bursztynem jest w stanie zdecydować się każdy z nas. Ze względu na powszechność podobnej biżuterii powinniśmy napisać krótko o tym, jak troszczyć się o bursztyn, by wytrzymał jak najdłużej oraz na temat tego, gdzie powinniśmy kupić kolczyki z bursztynem.

Kolczyki z bursztynem – jak się o nie zatroszczyć?

Bursztyn to stosunkowo miękki materiał, więc łatwo go zarysować. Dlatego kolczyki z bursztynem powinniśmy myć miękką ścierką – najlepiej irchą. Bezwzględnie nie używajmy też detergentów – potrafią one uszkodzić bursztyn. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się normalna woda, w razie poważniejszych plam z odrobiną mydła. Istotne jest również to, gdzie przechowujemy pierścionki czy kolczyki z bursztynem. Nie używajmy zwykłych pojemników, wymieniając je szkatułkami wyścielanymi od środka delikatną tkaniną.

Kolczyki z bursztynem – w jakich miejscach kupować?

Kilka lat temu najlepszym wyjściem dla chcących nabyć pierścionki z bursztynem była pomoc jubilera. Dziś można zrobić to znacznie wygodniej niż przed laty – po prostu wchodząc do sieci. Na e-zakupy warto postawić również z innego względu – są wszak dużo wygodniejsze. W internecie mamy też możliwość przejrzeć ofertę wielu sprzedawców a potem znaleźć te kolczyki z bursztynem, które najbardziej będą nam odpowiadać.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]