Namioty ślubne – wesele we własnym ogrodzie

Śluby w amerykański stylu stają się coraz bardziej popularne, nic więc dziwnego, że młode pary chętnie zamawiają namioty ślubne, które spełnią ich potrzeby. Planujesz urządzić ślub na świeżym powietrzu i chcesz znaleźć najlepszy produkt? Przeczytaj nasze wskazówki!

Namiot ślubny a liczba gości

Popularność ślubów w plenerze sprawia, że na rynku można znaleźć bardzo wiele namiotów na wesele, a ich różnorodność pozwala na dobranie produktów spełniających wszelkie potrzeby przyszłych nowożeńców. W sprzedaży można spotkać zarówno namioty ślubne produkowane z myślą o kameralnych spotkaniach, jak i modele, które przydadzą się podczas organizacji wesela dla pokaźnej liczby gości. Urządzasz niewielkie przyjęcie na działce, a może bardziej wystawną uroczystość? Jeżeli masz większe plany, sprawdź dostępne na rynku hale namiotowe, w których bez trudu pomieścisz wszystkich zaproszonych.

Namiot weselny – typu gwiazda czy dwuspadowy?

Pojemność namiotu to ważny, ale nie jedyny czynnik, który warto wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Niesłychanie istotny jest także rodzaj konstrukcji. Do najczęściej spotykanych typów należą – namioty bankietowe, hale namiotowe, namioty typu Turek, Stretch, Gwiazda, tzw. jurty, pawilony, modele z dachem spiczastym lub dwuspadowym, a także hale z plexi.

Namiot ślubny – zadbaj o wygodę zaproszonych

Ważna jest także solidna konstrukcja namiotu – najlepszym rozwiązaniem są modele skonstruowane z grubych stalowych rur i stóp kotwiących ocynkowanych ogniowo. Maksymalny komfort zapewnią nieprzemakalne poszycia, które ochronią też przed promieniowaniem UV oraz zapobiegną wydostawaniu się ciepła z namiotu czy skraplaniu wody na ściankach.