Namiot magazynowy – przenośny magazyn dla Twojej firmy

Rozwój firmy niemal zawsze wiąże się z koniecznością zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić problemów, to mogą one pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa składów. Istnieją jednak skuteczne metpdy na to, by zrobić to niewielkim nakładem funduszy i czasu. Kiedy warto postawić na magazyny namiotowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie murowanych lub stalowych hal.

Namiot magazynowy całoroczny

Aby móc korzystać z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do użytku przez cały rok. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on mieć stabilną konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem instalacji jej poszczególnych części. Jeszcze ważniejsze okazują się cechy materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, wiatru oraz śniegu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest poza tym system zapobiegający skraplaniu się wody wewnątrz namiotu.

Magazyn namiotowy – jakie ma wymiary

Magazyny namiotowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia dobór obiektu odpowiedniego do potrzeb danej firmy. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można powiększyć bazę magazynową, łącząc wiele namiotów w większy obiekt za pomocą specjalnego systemu.