Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Szukasz środków do dezynfekcji rąk? Sprawdź https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Aż 5 milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na jednym cm2 powierzchni dłoni. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach rozprzestrzeniają się pasożyty, wirusy i bakterie, które powodują groźne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Zazwyczaj to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Często wykorzystywane jest w placówkach służby zdrowia – szpitalach, gabinetach dentystycznych czy przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i żyjącymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać także pracownicy przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przygotowywaniu posiłków z mięsa (głównie z drobiu), mleka czy jajek, ponieważ te produkty spożywcze w stanie surowym często zawierają pewne ilości bakterii.

Typy preparatów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają też postać płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]