Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Jeśli chcesz zamówić aparat do masażu limfatycznego, powinieneś odwiedzić ten adres.

Presoterapia to technika masażu, której intencją jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów czerpiących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do miejsca ucisku, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często używane są maszyny do drenażu limfatycznego, które symulują masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które wsuwa się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór aparat uciska kończynę, wspomagając tym samym krążenie chłonki. Istnieje dużo powodów do korzystania z zabiegu presoterapii. To między innymi zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w niwelowaniu cellulitu i wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też ogromnie popularna w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowe aparaty do presoterapii w domu

Dużo opcji zastosowania aparatów do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na rozwój tych urządzeń. Dziś osoby chętnie korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu mobilnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest masaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, dlatego bez trudu można wziąć je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być uprzednio uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. zaburzenia rytmu serca bądź stany zapalne, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]