Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – spowolnij proces starzenia się

Zobacz, gdzie nabyć kremy przeciwzmarszczkowe do cery

Także młodzieńcza skóra bez problemów potrzebuje stosownej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować naturalny tok starzenia się tkanek i tym samym dłużej zachować je w dobrym stanie. W największej mierze ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest w największym stopniu narażona na tworzenie się niepożądanych zmian, wśród których zmarszczki są wyjątkowo dokuczliwe dla pań, jak i panów. Dlatego tak istotne jest, aby stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dobrane do rodzaju skóry oraz wieku. Szczęśliwie nie jest to trudne, bowiem w sprzedaży obecne są kosmetyki dostosowane do każdego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co znajduje się w ich składzie?

Jednym z najistotniejszych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy w szeregu przypadków mają w składzie mocznik – czynnikzespalający cząsteczki wody i tym samym przeciwdziałający jej utracie, a ponadto zmiękczający skórę. Kremy tego rodzaju mają w składzie też ceramidy – tłuszcze, które również powstrzymują utratę wody, ponieważ wypełniają przerwy między komórkami skóry. Istotnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to substancja wchodząca w skład naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy odpowiednim stężeniu skwalen niszczy wolne rodniki i pozostałe niekorzystne czynniki, a przy tym pozwala substancjom odżywczym przeniknąć w głąb.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kremy na zmarszczki dzielą się na kilka kategorii. Najważniejszym kryterium podziału jest wiek użytkownika, do którego kierowany jest dany kosmetyk. Przy jego doborze warto też zwrócić uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on opracowany – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się pod wieloma względami od kremu pod oczy lub do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]