Kolczyki z koralem

Tutaj kupisz kolczyki z koralem

Dlaczego w kolekcji biżuterii każdej kobiety muszą znajdować się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje bogactwo i siłę. Dawniej, korale zawieszane nad łóżeczkiem niemowląt w celu ochrony przed pokusami. Stosowane były do leczenia chorób gardła oraz do przyspieszenia gojenia ran. Według wielu ludzi, koral zmniejsza lęki i sprzyja życiu rodzinnemu. Pomaga również w rozwijaniu zdolności negocjacyjnych. Koral jest amuletem przypisywanym osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – rodzaje

Zdecydowanie najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowoczerwonym i łososiowoczerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i unikatowym charakterze. Jakie gatunki korali spotykamy najczęściej? Gdzie łowi się najpiękniejsze korale? Popularne gatunki koralowców to koral czerwony wyławiany między innymi z wód Morza Śródziemnego oraz koral Satsuma z rejonu Japonii.

Do czego najlepiej włożyć kolczyki z koralem?

Kolczyki z koralem to wyjątkowo uniwersalna ozdoba. Ten typ biżuterii można zakładać na co dzień, do casulaowych bluzek i jeansowych spodni. Idealnie pasują do stylizacji inspirowanych folklorem.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]