Jakie rolety oferują sklepy internetowe

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz także pozwala to regulować ilość światła wpadających do pomieszczeń. Zazwyczaj do zakrywania okien korzystamy z firanek i zasłon, ale w ostatnich kilkunastu latach decydujemy się na rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie modele rolet wewnętrznych znajdziemy w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych i ściennych. W większości z nich dostaniemy także wszelkie potrzebne akcesoria, czyli karnisze metalowe, rozety, kółka z żabkami czy wsporniki sufitowe i ścienne. W jednym sklepie możemy skompletować pełen zestaw konieczny do założenia rolet. A to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby kupować z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niewielkich oknach, ale nie nadają się dla alergików. Na takich roletach łatwo zbiera się kurz, ponieważ produkowane są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do mieszkania służą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a nawet w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja ma miejsce bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wyprodukowane są z materiału, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i okazać się może, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, by właściwie zmierzyć rozmiar okien, ponieważ źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to fachowcom.