Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Sprawdź, gdzie nabyć kontenery

Kontenery na odpady specjalne powinny cechować się ogromną trwałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Z jakiego powodu należy wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Wśród dostępnych na rynku pojemników specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, niebezpieczne, sypkie, a także płynne. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, zapobiegającą wylewaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z dnem posiadającym zaczepy do asekuracji ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontener otwarty na gruz i odpady sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i wyposażone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały ziarniste mogą również posiadać klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą też kontenery otwarte wykorzystywane do magazynowania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]