Gdzie kupić oryginalne części do Citroena?

Więcej informacji o Citroen części zamienne uzyskasz tu

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad lubiana przez rodzimych kierowców. Jej samochody w naszym kraju są doceniane z uwagi na przystępną cenę, wysoką dostępność oraz przede wszystkim za znaczną liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C1, C2, C3, Jumper, C-Crosser, C-Elysse, Xsara, Xantia, Saxo i Nemo. Oczywiście, podobnie jak pojazdy innych marek, ulegają one awariom, dlatego posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, że z czasem będą musieli nabyć części zamienne.

Części zamienne do Citroena, które kupujemy najczęściej

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności trzeba na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji auta. Są to najczęściej płyn hamulcowy, olej silnikowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji i płyn chłodniczy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie należy zaniedbywać, wymagają też elementy układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Gdzie łatwo i niedrogo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często produkowane w chińskich fabrykach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co niekorzystnie oddziałuje na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W związku z tym posiadacze aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do samochodów francuskich. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszelkie potrzebne elementy można zakupić przez internet.

Nasze dane:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]