Dlaczego warto zaopatrzyć się w maskę ochronną?

Do niedawna maski ochronne kojarzyły się wyłącznie ze służbą medyczną czy też grupami turystów zwiedzającymi Polskę. W ostatnich tygodniach z uwagi na rozprzestrzeniające się regularnie ciężkie choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maski na twarz oraz te, których można używać kilkukrotnie, są często noszone przez Polaków.

Po co nam maski wielorazowe?

Maseczki ochronne zasłaniają nos oraz usta, dzięki czemu prawdopodobieństwo przedostania się wirusów i bakterii do systemu przez śluzówkę jest ograniczone. Niektóre modele masek wyposażone są w przejrzystą przesłonę z tworzywa sztucznego, która zabezpiecza całą twarz, a zwłaszcza oczy, przez które także może dojść do zarażenia. Maski na twarz powinny być używane przez pracowników szpitali, lekarzy czy policjantów, którzy są szczególnie narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z osobami roznoszącymi chorobę. Zdrowym osobom takie maseczki posłużą do osłony przed niebezpiecznymi patogenami w czasie codziennych zakupów lub korzystania z komunikacji miejskiej. Jest to wręcz koniecznością w okresie zagrożenia „złapaniem” nader groźnego koronawirusa COVID-19.

Jaką maseczkę wielorazową do codziennego używania?

Maseczka na twarz musi mieć kontakt ze skórą włącznie nie drażniącą powłoką materiału, przykładowo bawełny. Maseczki na twarz powinny być komfortowe i umożliwiać bezproblemowe oddychanie. Zaleca się wybierać maski na twarz, które przed zapakowaniem zostały ozonowane i które wytwarzane są z używanych w branży medycznej, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Niektórymi maseczkami można posługiwać się wielokrotnie, naturalnie pod wymogiem trzymania się zaleceń zawartych w instrukcji do opakowania dołączonej.

Nasze dane:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]