Co daje kombinezon motocyklowy?

Zobacz, gdzie kupić kombinezon na motor, wejdź na www.legato-motocykle.pl.

Korzystanie z motoru wiąże się nie tylko z określonym niebezpieczeństwem, ale często także z odczuwaniem drobnego dyskomfortu. By zmniejszyć negatywne oddziaływanie niektórych czynników na zadowolenie z jazdy, konieczne jest wyposażenie się w odpowiedni ubiór. Specjalne spodnie w komplecie z kurtką bądź kombinezon na motor zahamują odczuwanie pędu powietrza, jak również w razie ewentualnego wypadku z pewnością obniżą prawdopodobieństwo doznania rozmaitego rodzaju kontuzji. Tak jednakże będzie jedynie w przypadku, jeśli kupimy właściwy ich model. Co warto więc zamówić? Na jaki materiał się zdecydować? Co będzie najlepszym rozwiązaniem – wersja jedno- a może dwuczęściowa? Na te kwestie odpowiadamy w tym wpisie.

Jednoczęściowy kombinezon motocyklowy – nie dla każdego motocyklisty

Kombinezony na motocykl jednoczęściowe preferują z reguły partycypujący w wyścigach zawodowi motocykliści, jak również osoby z rzadka pokonujące wielokilometrowe trasy bez długich przystanków. Dają one wysoki poziom ochrony podczas wypadku. Niestety wiąże się z tym obniżenie komfortu ich zakładania, ale i poruszania się w nim pieszo, np. ciężko w nim skorzystać z toalety, co bywa znacznym problemem. Z tej przyczyny motocykliści, którzy nie jeżdżą w zawodach, zdecydowanie mogą postawić na dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Zapewnia on optymalną w większości przypadków protekcję, a równocześnie swobodniej się go zakłada i zdejmuje.

Kombinezon na motor – nie tylko typ jest istotny

Model kombinezonu motocyklowego to jakkolwiek nie wszystko, na co wypada zwrócić uwagę nabywając jeden z nich. Tak samo znaczący jest materiał, z którego został on wytworzony. Tu do wyboru mamy przeważnie specjalne tekstylia i skórę. Kombinezony skórzane dają stosunkowo małe możliwości wentylacji, ale doskonale chronią w razie upadku. Należy natomiast zaakcentować, że coraz więcej tekstyliów – na przykład te z mocnych polimerów – pod tym względem radzą sobie równie dobrze, a przy tym mają lepszą wentylację.

Nasze dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]