Charakterystyka różnych typów butów na motocykl

Chcesz nabyć obuwie motocyklowe? Odwiedź ten adres.

Obuwie motocyklowe, podobnie jak i pozostałe części odzieży dla motocyklistów, rewelacyjnie się prezentują i zapewne niejedna osoba chciałaby je mieć z uwagi na sam ich wygląd. Jednak ich głównymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem oraz ochronę goleni i stopy w czasie potencjalnego wypadku.

Rodzaje obuwia motocyklowego

Nie tylko początkujący kierowcy, ale nawet osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na motorze, miewają problem z tym, jakie buty na motocykl będą dla nich odpowiednie. W sklepach z ubraniami i dodatkami dla motocyklistów kupimy kilka typów butów. To między innymi:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy ekstremalnej, na autostradach i torach wyścigowych, gdzie ryzyko wypadków oraz urazów jest wyraźnie większe. Buty na motocykl sportowy wyposażone są w odpowiednie rozwiązania zmniejszające niebezpieczeństwo złamania kości śródstopia lub podudzia i obtarć skóry. Te buty są wysokie, sztywne i ciężko się w nich poruszać pieszo.
2. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Kończą się powyżej kostki, nierzadko do połowy łydki i wykonane są z surowców zabezpieczających stopę przed wilgocią.
3. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające jedynie do kostki, które są znakomite na dość wolną, spokojną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie ryzyko wypadku jest zdecydowanie mniejsze, zatem też zagwarantowanie ochrony stopie nie jest w nich najważniejsze. Ich atutem jest z kolei wyjątkowa wygoda, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy nie poruszamy się na motorze lub skuterze.

Buty na motor – przemyśl wybór

Wybierając buty na motocykl powinno się w pierwszej kolejności określić, jakie ma być ich ogólne przeznaczenie – stosowanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się bolesnymi urazami w razie wypadku, z kolei buty enduro noszone tylko do jazdy w ulicach miast, będą może wyglądały wyśmienicie, ale kierowca nie będzie się w nich czuł komfortowo. Rolą obuwia motocyklowego, zresztą jak pozostałych elementów ubrań dla motocyklisty, jest zwiększenie bezpieczeństwa jazdy oraz ochrona zdrowia kierowcy, toteż jakość wykonania i wykorzystanych w nim surowców jest niesłychanie ważna. Kupujmy wobec tego buty motocyklowe uznanych firm. W razie wątpliwości powinno się zawsze skorzystać z pomocy bardziej wykwalifikowanego kierowcy lub zapytać o nią pracownika sklepu, w którym chcemy zrealizować zakup butów.

Nasze dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]