Blacha dachowa – trwałe pokrycia z ocynkowanej stali

Więcej o blachodachówkach.

Blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę trwałe.

Blachodachówka – cechy i atuty

Blacha dachowa produkowana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące skutkiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Odpowiednio dobrane powłoki lakiernicze są też odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one swoją estetykę nawet po latach od montażu. Żeby jednakże cieszyć się tymi atutami, blachy dachowe trzeba kupować w przetestowanych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy remontach starych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy budowaniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasze dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08