Biżuteria z turkusem – kiedy warto założyć?

Jeśli szukasz biżuterii z turkusem, koniecznie odwiedź ten adres.

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych kamieni wydobywanych na świecie. Nic więc zaskakującego, iż chętnie sięgają po niego jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części klientów synonimem luksusu. Produkowane są z jego użyciem broszki, naszyjniki i kolczyki, które doskonale komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na kolor tego minerału w szczególnej mierze rzutuje kraj jego pochodzenia – między innymi turkusy importowane z Iranu są niebieskie, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że opracowano nawet jego imitacje – na przykład chalcedon.

Amulety, a biżuteria z turkusem

Warto zaznaczyć, iż turkus jest ceniony nie tylko ze względu na niezwykłe walory estetyczne. W opinii części osób okazuje się bowiem talizmanem, który chroni noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w ogromnej mierze stąd bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być noszona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu kwestie – po prostu świetnie wygląda.

Jakich rzeczy nie robić z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, zatem warto o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, gdy wykonujemy prace – łatwo wtedy o uszkodzenia. Warto także ściągnąć ją przed kąpielą, gdyż żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na turkus. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w puzderku wyściełanym delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób rys.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]