Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

Jeśli poszukujesz lampworków, odwiedź tę stronę

Z pozoru przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to specyficzny rodzaj paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Kiedyś były robione na własną rękę – surowiec rozgrzewano za pomocą przerobionej lampy na naftę, stąd też nazwa perły lampowe. Obecnie również można zrobić je samodzielnie, lecz bardziej trafionym pomysłem będzie z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do jakich strojów szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki są robione, jak przed momentem napisaliśmy, nad lampą. Obecnie całkowicie wystarczy zwykły palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się specjalne szkło, które pod wpływem płomienia topnieje, a to pozwala na danie mu rozmaitych form. Strużki stopionego materiału okręcane są wokół drutu, przez co każdy paciorek ma dziurkę w samym centrum – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu kolczyków lub wisiorków.

Stroje do lampworków

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do zwykłych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z oryginalnymi nadrukami, barwnymi bluzami i coraz częściej zakładanymi trampkami. Nie znaczy to jednak, iż będą atrakcyjnie prezentowały się tylko przy takich kreacjach – to tylko kwestia pomysłowości.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]